Whatsapp
       
Hemen Ara

Su Sondajı Hizmeti

Su Sondajı Hizmeti

Su Sondajı Hizmeti

Sondaj, yer altında ki suyun kullanılabilmesi için bir takım aletlerle delik açarak ve yoğun işçilik gerektiren yöntemlerdir.  Zeminin yapısına ve su ihtiyacımıza uygun olarak alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Su sondajı, belirli bir mantık ile yer altında ki suyun dışarı çıkmasını sağlayan işlemler bütünüdür. Dikkat ve bilgi gerektiren titizlikle yapılmasını gerektiren bir çeşit uygulamalardır. Fakat her yerden su çıkabileceğini söylemek yanlış olur. Bir yerden su çıkması hemen yakınında başka bir sondaj çalışmasıyla da su çıkacağı anlamına gelmez. Bu nedenle su sondajı işinden anlayan profesyonel kişiler tarafından hizmet almanızı tavsiye etmekteyiz. Sondaj işleminden önce zeminde su etüdü yapıldığı taktirde o bölgede ki en verimli bölge tespit edilebilir.

Su Sondajı Çalışması Nasıl Yapılır ?

Yer altında belli bir derinlikte olan suya ulaşmak için dik açı ile zemine delik açılması sonucunda su elde edilir. Su sondajı çalışması değişen jeolojik formasyonlara göre farklı teknikler ile uygulanır. Bu uygulamalar sondaj birim fiyatlarını da etkilemektedir. Bu zor çalışmalar nelerdir diye bahsedecek olursak; Darbeli su sondajı, Çamur dolaşımı su sondajı gibi çalışmalardır. Yumuşak zeminler için Çamur sirkülasyonlu sondaj çalışması yapılır. Kaya ortamlarda hava sirkülasyonu çalışması uygulanır. Bunların dışında keson kuyulardan su çıkarabilmek mümkündür.  Hidrostatik basınç sayesinde nadiren de olsa yer altındaki su kendiliğinden yüzeye çıkabilir. Bu kuyulara Artezyen Su Kuyusu adı verilir.

Su Sondajı Uygulamasından Sonra Yapılan Çalışmalar

Borulama ve Filteleme Çalışması;

Bu uygulamada işlem sonrası alınan numuneler test edilir. Kuyunun litolojik yapısı da tespit edilir ve özelliklerine uygun borulama ve filtreleme çalışması yapılır.

Kuyu Çakıllama Çalışması; 

Kuyu çeperi ve boru arasındaki boşluğun belli bir miktarda özel çakıl ile uygulanması gereken işlemdir. Bu işlem ile filtrelere zarar gelmesi önlenir, geçirgenlik artar, su kalitesi korunur,  kuyunun yıkılması önlenir.

Kapasite Tespiti Çalışması; 

Su kuyusunda temizleme işlemi yapıldıktan sonra kapasite testi verileri doğrultusunda su kuyusuna uygun dalgıç pompa türü uygulanır.

Firmamız sondaj konusunda Havalı Su Sondajı, Çamurlu Su Sondajı ve tüm sondaj hizmetleri vermektedir.

Su Sondajı Hizmeti Sunduğumuz Bölgeler

Trakya Sondaj Servisi, Çorlu Sondaj Servisi, Çerkezköy Sondaj Servisi, Kapaklı Sondaj Servisi, Ergene Sondaj Servisi, Süleymanpaşa Sondaj Servisi, Malkara Sondaj Servisi, Saray Sondaj Servisi, Hayrabolu Sondaj Servisi, Şarköy Sondaj Servisi, Muratlı Sondaj Servisi, Marmara Ereğlisi Sondaj Servisi, 

Kırklareli Sondaj Servisi, Lüleburgaz Sondaj Servisi, Babaeski Sondaj Servisi, Vize Sondaj Servisi, Pınarhisar Sondaj Servisi, Demirköy Sondaj Servisi, Pehlivanköy Sondaj Servisi, Kofçaz Sondaj Servisi

İstanbul Sondaj Servisi, Silivri Sondaj Servisi, Çatalca Sondaj Servisi

Edirne Sondaj Servisi, Keşan Sondaj Servisi, Uzunköprü Sondaj Servisi, İpsala Sondaj Servisi, Havsa Sondaj Servisi, Meriç Sondaj Servisi, Enez Sondaj Servisi, Süloğlu Sondaj Servisi Lalapaşa Sondaj Servisi